Akademik Skała

Dom z dala od domu

Skała to kameralny, prywatny akademik dla studentek z uczelni krakowskich. Oferujemy doskonałe warunki mieszkalne w jednoosobowych pokojach oraz wspólną przestrzeń (salon, bibliotekę, jadalnię), która tworzy klimat domowy z dala od domu.

Etos akademika oparty jest na tradycyjnej koncepcji uniwersytetu: stworzyć atmosferę nauki, niezależności i otwartości.

>

Co nas wyróżnia

Misja

Akademik Skała to wyjątkowe miejsce. Oferuje nie tylko zakwaterowanie w domowych warunkach, ale również pozwala na poszerzenie horyzontów dzięki spotkaniom z inspirującymi osobami, a także rozmaitym warsztatom i seminariom. Zachęcamy też do zaangażowania się w wolontariat organizowany 
przez Małopolskie Stowarzyszenie Skała.

Atmosfera

Staramy się, aby w naszym akademiku panowała rodzinna, życzliwa atmosfera i wzajemne zaufanie. Pomagają nam w tym ustalone zasady pobytu w akademiku, kameralne grono studentek, wspólne spotkania i posiłki, domowe wyposażenie akademika oraz dbałość o zachowanie porządku.

Warunki

Jednoosobowe pokoje z łazienką umożliwiają skupienie się na nauce.

Zachęcamy też do wzięcia udziału w działalnościach rozwijanych przez Stowarzyszenie Skała.

Działalność duszpasterska powierzona jest Opus Dei, Prałaturze Personalnej Kościoła Katolickiego. Więcej nt. misji Prałatury założonej przez św. Josemarię Escrivę znajdziesz na https://opusdei.org/pl-pl/
.

Rodzinna atmosfera

Nikt w akademiku nie jest anonimowy. Spotykamy się na posiłkach i spotkaniach wieczornych. Zawsze można liczyć na pomoc starszej koleżanki.

Warunki zakwaterowania

* Pokój jednoosobowy z indywidualną łazienką wraz z dostępem do pomieszczeń wspólnych tj. duży salon ze sprzętem do kina domowego, pianinem etc.; małe saloniki dla gości, jadalnia, ogród, czytelnia. – 850 zł
* Wyżywienie (śniadanie, obiad: I danie, II danie, deser) – 400 zł
* Media + opłaty eksploatacyjne + obsługa – 350 zł (opłata obejmuje: pranie i wymiana pościeli, pranie i wymiana ręczników, pranie bielizny i ubrań, woda, prąd, ogrzewanie, Internet, sprzątanie pokoi i części wspólnych, naprawy, wywóz śmieci)

W trosce o bezpieczeństwo dom zamykany jest codziennie o 22:30, a w piątki i soboty o 23:30. Jeżeli ktoś chciałby wrócić później, ustala to indywidualnie z dyrekcją Akademika.

Inspiracja do rozwoju osobistego

Akademik oferuje nie tylko zakwaterowanie w domowych warunkach, ale również pozwala na poszerzenie horyzontów dzięki spotkaniom z ciekawymi osobami, a także rozmaitym warsztatom i seminariom. Oferujemy także możliwość zaangażowania się w organizowany przez nas wolontariat i duszpasterstwo.

.

Gdzie jesteśmy

Akademik Skała znajduje się przy ul. Nawojki 9, w samym centrum Krakowa, i jest otoczony wydziałami różnych uczelni.

Sąsiadujemy z wydziałem Informatyki AGH. Dzieli nas zaledwie  10 min spaceru od Uniwersytetu Pedagogicznego, 15 min od Biblioteki Uniwersytetu JagiellońskiegoAuditorium Maximum oraz wydziałów UJ: Biologii, Chemii, Matematyki, Fizyki, Informatyki, Telekomunikacji i Filologii, 10 min od Uniwersytetu Rolniczego oraz kampusu Akademii Górniczo Hutniczej. Na inne uczelnie można łatwo dostać się środkami transportu miejskiego, gdyż ulica Nawojki powiązana jest z siecią komunikacji autobusowej i tramwajowej.

.

Program stypendialny

Życie w dużym mieście jest sporym wydatkiem. Do ewidentynch kosztów związanych z mieszkaniem i opłatami, dochodzą jeszcze koszta wyżywienia, transportu etc. Mieszkając w Skale nie musisz już martwić się o wyżywienie, odpada również konieczoność posługiwania się biletem miesięcznym (jesteśmy w samym centrum, otoczeni uczelniami).

Zależy nam na umożliwieniu pobytu w akademiku wszystkim studentkom, które szczerze doceniają wartość oferty formacyjnej Skały. Z tego powodu uruchomiliśmy program stypendialny pozwalający osobom w trudniejszej sytuacji materialnej odłożyć spłatę części opłat na okres po zakończeniu studiów.

Pytania? Napisz do nas.

Akademiki za granicą

Inspirujemy się ideą akademika bazującą na tradycyjnych założeniach college’u oferując studentkom możliwość uczestnictwa w działalnościach edukacyjnych i kulturalnych. Przyświeca nam idea, że wyniki naukowe są w czasie studiów ważne, ale rozwój osobisty ukierunkowany na bycie pożytecznym społeczeństwu jest jeszcze ważniejszy.iejszy.

Wielka Brytania
Londyn – Ashwell House
Manchester – Coniston Hall

Włochy
Mediolan – Viscontea
Rzym – Celimontano

Austria
Wiedeń – Wahring
Graz – Geidorf

Hiszpania
Madryt – Somosierra
Barcelona – Bonaigua

Niemcy
Kolonia – Muengersdorf

O nas

Małopolskie Stowarzyszenie SKAŁA jest organizacją pożytku publicznego.
KRS: 0000147078

Więcej o nas

Kontakt

  • skala.krakow@gmail.com
  • (12) 626 80 80

Gdzie jesteśmy

ul. Nawojki 9
30-072 Kraków
Polska

Mapa dojazdu

%d bloggers like this: