Dla studentek i licealistek

Biblioteka i czytelnia

Każda studentka i uczennica może korzystać z czytelni w naszym akademiku. Czytelnia wyposażona jest w zbiory słowników, encyklopedii, albumów oraz podręczników z wiedzy przedmiotowej. Znajdziesz tu zawsze atmosferę do intensywnej nauki oraz spotkasz osoby, które tak jak ty szukają ciszy i skupienia. W czytelni można korzystać z internetu i drukarki.

Osobom zainteresowanym proponujemy indywidualny tutoring – wsparcie doświadczonej osoby, która pomoże skuteczniej rozplanować czas pracy, ustalić właściwe priorytety i wytyczyć stosowne cele w życiu szkolnym i akademickim.

Raz na jakiś czas, zwłaszcza w okresie egzaminacyjnym, organizowane są dni intensywnej nauki, w czasie których studentki nawzajem mobilizują się do skutecznej pracy. Plan dnia nauki obejmuje kilka godzin intensywnej pracy indywidualnej, która jest przeplatana przerwami na posiłki i wspólny odpoczynek.

Oferta kulturalna – wszechstronny rozwój

A “Skale” często odbywają się też ciekawe wykłady, warsztaty, spotkania z inspirującymi gośćmi. Raz na jakiś czas organizujemy bliższe i dalsze wycieczki po Krakowie i Małopolsce.

Prowadzimy intensywną współpracę z podobnymi akademikami za granicą: często gościmy u nas osoby z innych krajów, a także szukamy dla polskich studentek możliwości wyjazdów na rozmaite staże, praktyki i stypendia zagraniczne.

Chętnym osobom oferujemy możliwość zaangażowania się w wolontariat. W roku 2016 głównym celem naszej pracy wolontariackiej jest pomoc przy organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Rozważania – formacja duchowa

W kaplicy Ośrodka Akademickiego Skała regularnie odbywają się półgodzinne rozważania prowadzone przez księdza. Punktem wyjścia do medytacji jest zwykle urywek z Ewangelii, a ich tematem – w zależności od dnia lub okresu liturgicznego – cnoty ludzkie, praca nad charakterem, prawdy wiary, nauka społaczna Kościoła czy przypadające właśnie święta. Udział w rozważaniach daje okazję do przemyślenia spraw ważnych, które często umykają naszej uwadze w zgiełku codzienności. Innym powodem, dla którego warto skorzystać z rozważań jest to, że w konkretny sposób uczymy się tu modlitwy myślnej: słuchając kapłana, który modli się na głos, układamy swoją własną, prywatną rozmowę z Bogiem.

Medytacje odbywają się w soboty o godz. 16:00.

Rekolekcje

Rekolekcje w Dworku k. Minska Mazowieckiego to niebywała okazja do wyciszenia się i modlitwy. Podczas prowadzonych rozważań i wykładów przypomniane zostaje całe nauczanie Kościoła Katolickiego, a każdy z obecnych ma możliwość skonkretyzowania i przystosowania tej nauki do indywidualnych okoliczności swojego życia.

Terminy oraz szczegółowe informacje dotyczące rekolekcji znajdziesz na stronie Dworku: www.dworek.org.pl

Działalność formacyjna prowadzona w Ośrodku Akademickim Skała powierzona jest Opus Dei – Prałaturze Personalnej Kościoła Katolickiego. Zapraszamy do zapoznania się ze stroną www.opusdei.pl

Skała, Akademik w Krakowie

Save

Advertisements